KOŁO PCK

opiekun koła: mgr Anna Gutowska

Akcje przeprowadzone przez Koło PCK w roku szkolnym 2002/2003.

Szkolne koło PCK działa od wielu lat. Początkowo byliśmy bardziej związani z Wojewódzkim Oddziałem PCK w naszym mieście. Od czterech lat współpracujemy z Wojewódzkim Centrum Krwiodawstwa w Łodzi. Pracownicy centrum prowadzą dla uczniów pogadanki na temat krwiodawstwa. Odbyły się już cztery razy Dni Krwiodawcy na terenie szkoły. W tym roku szkolnym Dzień Krwiodawcy odbył się 21 listopada 2002 roku. Uczniowie oddali ok.5 litrów krwi. Zdarza się, że osoba która chce oddać tak cenny dar życia nie może tego zrobić. Oprócz ważnych czynników spowodowanych przewlekłymi chorobami należy pamiętać, że nie może oddać krwi osoba, która była ostatnio przeziębiona, przekuwała uszy, miała powiększone węzły chłonne, wyrywała zęby. Każdy z ochotników otrzymuje napój i coś słodkiego. W ubiegłym roku szkolnym czekały na uczniów niespodzianki w postaci małych pluszowych kropelek krwi. Każdy dawca mógł wziąć udział w losowaniu nagród. Mamy nadzieję, że liczba krwiodawców w naszej szkole stale będzie rosła.

Zerknij do szkolnej galerii zdjęć z Dnia Krwiodawcy (1999/2000)

zdjęcie1 zdjęcie2 zdjęcie3 zdjęcie4