KOŁO LITERA

Opiekun koła: mgr Urszula Krawczyk

Wśród rozlicznych zajęć pozalekcyjnych, LI LO ma też dla uczniów ofertę Koła "Litera". Zapraszamy do współpracy tych, którzy chcą rozwijać swoje czytelnicze i medialne zainteresowania.
Jeśli pragniesz poznać mechanizmy funkcjonowania przekazów medialnych, jeśli chcesz być świadomym i krytycznym odbiorcą oferty mediów - koniecznie przyłącz się do nas!
Co można robić w takim kole? Mnóstwo ciekawych rzeczy! Na przykład - poznawać podstawy warsztatu pracy dziennikarza!
Dlatego zajmujemy się:
-redagowaniem szkolnej gazetki
-pisaniem tekstów publicystycznych(wywiad, recenzja, felieton, reportaż, sprawozdanie, itp.)
-poznaniem tajemnic języka reklamy.

Mamy nadzieję, że nasze kółko będzie godnie kontynuować dzieło nieodżałowanej, zmarłej niedawno, wspaniałej pani profesor Elżbiety Szpringer, która była założycielem "Litery".